O mnie

14435198_548653995344207_2421733488378910344_oO mnie
Motto życiowe: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem.”

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni

Przewodnicząca Komisji Polityki rodzinnej, Pomocy Społecznej i Zdrowia
Radna w okręgu nr 5 – Wielki Kack, Mały Kack, Karwiny, Dąbrowa.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Polityki Rodzinnej (od stycznia 2013 r.)

Współautorka programu Gdynia Rodzinna. W 2013 r. w ramach realizacji założeń programu: wprowadzono Kartę Gdynia Rodzinna i Gdynia Rodzinna Plus; wprowadzono projekty: Teatr dla rodzica, Rodzinne kibicowanie, Gdyńskie Kluby Rodzica, Rodzinne Spacery po Gdyni, Rodzinny Turniej Przygodowy, Samochodowy Rajd Matek po Gdyni; Gdynia na Fali; Książeczki Gdynieczki; Spotkania rodzinne; rozszerzono obchody urodzin miasta – Urodzinowy Bal Rodzinny; powstał logotyp Gdynia – Dziecko na pokładzie; powstała strona internetowa programu www.gdyniarodzinna.pl, inicjatorka publikacji Broszurka dla rodzica, którą otrzymują wszyscy rodzice, któźy urodzili dziecko w Gdyni; inicjatorka utworzenia Dnia Rodzeństwa; jedna z inicjatorek dostosowania placów zabaw dla wszystkich mieszkańców w ramach projektu „Piaskownica”; pomysłodawczyni projektu „Gdynia Oczami dziecka”.

Międzynarodowo:
Przedstawicielka miasta Gdyni w europejskiej sieci miast Cities for children. Członki grupy roboczej ds. Partycypacji i dialogu międzypokoleniowego (Participation and generation dialog).
Dwukrotnie reprezentowała miasto w spotkaniu Association of Cities Awarded European Prize prezentując dokonania miasta Gdynia.

Jako radna miasta:
Zaangażowana w „psie tematy”, współautorka pomysłu na Psią plażę i Stefę dla psów na Kolibkach. Zaangażowana politykę dot. osób niepełnosprawnych oraz w tematy dot. wyrównywania szans – jako wolontariusz dwukrotnie brała udział w projekcie „Gdynia dla wszystkich”. Koordynowała I kadencję Młodzieżowej Rady Miasta. Współautorka projektu Budżetu Obywatelskiego i zaangażowana w projekty mające na celu zwiększenie kompetencji Rad Dzielnic, z którymi stale współpracuje przy rozwiązywaniu codziennych spraw mieszkańców. Koordynowała tworzenie raportu z realizacji zadań samorządowych przez miasto Gdynia w kontekście budżetu równych szans. Lobbuje wprowadzenie rozwiązań na rzecz promocji rękodzieła w mieście. Zaangażowana w rozwój infrastruktury w dzielnicach oraz tworzenie przestrzeni wspólnych. Zwolenniczka aktywizacji mieszkańców na rzecz animacji kultury w dzielnicy.

Życiorys prywatny:
ur. 1975 r., dwie córki: Zuzanna (2001) i Pola (2003) – obie zapalone i utytułowane żeglarki YKP Gdynia klasy Optimist, obecnie obie pływają na katamaranie, starsza córka reprezentuje Gdynię w kadrze narodowej Hobbie Cat startując w barwach klubu Navigo Sopot.

Życiorys zawodowy:
Absolwentka II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Gdyni, później Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra Politologii, specjalizacja socjalno-samorządowa.
Pracowała jako specjalista ds. marketingu w firmie Image Silver, w Referacie Informacji i Analiz Gospodarczych w Wydziale Polityki Gospodarczej UM Gdańska.
Od lutego 2007 do kwietnia 2011 r. była koordynatorem projektów w Fundacji Marka Kamińskiego, gdzie od 2009 pełniła obowiązki Dyrektora Biura Wypraw. Najważniejszym osiągnięciem był trzyletni projekt „Nadzieja dla serc” dotyczący wsparcia dzieci z wadami i chorobami serca, który zakończył się ważną publikacją wspierającą rodziców w opiece nad dziećmi chorymi. Współtworzyła i realizowała jako koordynator projektu z Fundacją projekt Obozy Zdobywców Biegunów – obozy dla dzieci niepełnosprawnych, przewlekle chorych i zagrożonych wykluczeniem realizowane autorską metodą zdobywania celów 10 kroków na Biegun, którą opracował Marek Kamiński, podróżnik.

Działalność społeczna:
W latach 1983-1995 harcerka 37 GDH Biedronki. Przez wiele lat prowadziła zastęp zuchów. Od 2002 do 2010 r. w Radzie Dzielnicy Mały Kack – wiceprzewodnicząca przez dwie kadencje Rady.

Zainteresowania, hobby
wolontariat, taniec, a szczególnie rytmy latynoskie, żeglarstwo, kino, a także podróże z namiotem w towarzystwie najbliższej rodziny.

Kontakt: beataszadziul@wp.pl, telefon dostępny w Biurze Rady, http://beataszadziul.pl/

Dyżur:
Każdy czwartek, godz. 15.00-17.00, pok. 104 UM – po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 58 66 88 770
Każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 17.00-18.00 w siedzibie Rady Dzielnicy Mały Kack – SP 13 ul. Halicka 8
W siedzibach Rad Dzielnic Wielki Kack, Dąbrowa i Karwiny po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym 58 66 88 770

Dodaj komentarz